Size bir telefon kadar yakınız
(0212) 618 44 44
(0532)173 47 99
Dil Seçin
trende

Ağız ve Diş Sağlığı

Anasayfa » Ağız ve Diş Sağlığı

Özel Simge Tıp Merkezi, ağızda ve dişlerde oluşan bozuklukların giderilmesi için hastalarına hizmet vermektedir. Alanında uzman Diş hekim kadromuza hastalarımıza implant, diş protez, kanal tedavisi, dolgu yapımı ve diş temizleme vb… hizmetleri sunmaktadır. Bununla beraber diş ve diş eti hastalıkları ülkemizde ve Dünya’da en önemli sağlık sorunlarının başında gelmektedir. Bu hastalıkların akabinde hastalarımızda besinlerin parçalanması, öğütülmesi, hastalarımızın dış görünüşlerinde ve hatta konuşmalarında önemli etkiler de görünmektedir. Hastalarımızın diş eksikleri var ise konuşma esnasında bazı sesleri çıkarmasında zorlanmalar, ısırma ve çiğnemede de zorluklar gözlenmektedir.

ÖZEL SİMGE TIP MERKEZİNDE VERİLEN HİZMETLER

  • PROTEZLER

Tıp merkezimizde hastalarımıza sabit ve hareketli protez tedavileri de uygulanmaktadır.

Hareketli Protez: Hastaların çıkarabilecekleri protez türüdür. Eksik diş sayılarında sabit protezle tedavi edilemeyeceği durumlarda uygulanır. Hareketli protezler; Total Protezler, Bölümlü protezler ve Kancalı protezler olmak üzere üç çeşit vardır. Hastalarımıza, durumlarına göre kendilerine en uygun hareketli protez tedavisi uygulanmaktadır.

Sabit Protezler: Hastalarımızda, doğal dişin bozulan şeklini düzeltmek veya eksilen dişlerin yerine doldurmak için uygulanan tedavi yöntemidir. Sabit protez tedavisinde doğal dişlerden destek alınarak yapılan bir tedavidir. Zirkonyum, Empres porselen ve Metal porselen olmak üzere üç çeşidi vardır. Sabit Protez tedavisi ile hastalarımızın eksik diş sayısı giderilir, estetik görünüm sağlanır ve konuşmalarında düzelmeler yaşanır.

  • İMPLANT

Hastalarımızda gözlenen diş kayıplarına karşı olarak çene kemiğine yerleştirilen yapay titanyum diş kökleridir. Hastalarımıza uygulanan İMPLANT tedavisi diğer tedavi türleri olan kaplama veya protezlere göre daha iyi konuşma, çiğneme fonksiyonu sağlarken bunun yanında yüzde daha doğal bir görünüm oluşmasını sağlamaktadır. İMPLANT, güvenilir, rahat ve pratik bir uygulamadır. Operasyonlarda lokal anestezi uygulanarak hastalarımızın ağrı ve benzeri rahatsızlık duymasının önüne geçilmektedir. Bazı hastalarımızda gerekli duyulursa genel anestezi de uygulanabilmektedir.

  • DOLGU

Tıp Merkezimiz de, hastalarımızda görülen çürük ve travma sonucu hasar görmüş dişlerde (diş sinirlerinin etkilenmediği durumlarda) hastalarımıza uygulanan tedavi yöntemidir. Dişin durumuna göre uzman hekimlerimiz uygun dolgu çeşitlerini hastalarımıza uygulamaktadır. Amalgam dolgu, beyaz-estetik dolgu ve Cam iyoner siman dolgu uygulanan dolgu çeşitlerindendir.

  • KANAL TEDAVİSİ

Hastalarımız da daha önce oluşmuş ve tedavi edilmemiş çürüklere veya travma sonucu sinir dokusunun iltihaplandığı durumlarda uygulanan tedavi yöntemidir. Kanal tedavisi uygulanırken dişe anestezi (dişteki sinirler uyuşturulur) uygulanarak dişte bulunan sinirler büyük bir titizlikle alınır. Kök kanalları şekillendirilir, temizlenir ve doldurulur. Kanal tedavisi dişteki soruna göre tek seansta da tamamlanabilmektedir. Kanal tedavisi daha çok hastalarımızın diş kaybını önlemek için uygulanan bir tedavi yöntemidir.

  • DİŞ ÇEKİMİ

Hastalarımızda çürüklerden yada başka nedenler den dolayı oluşan diş hasarlarından tercih edilen tedavi yöntemidir. Diş dolgu ya da kanal tedavisi ile kurtulamayacak bir durumda ise hekimlerimiz diş çekimi yapmaktadır. Tedavi uygulanmadan önce dişe anestezi uygulanarak diş uyuşturulur. Hastalarımızın ağrı ya da başka bir rahatsızlık yaşamadan tedavisi uygulanır.

WhatsApp'tan bize Ulaşın whatsapp